WYDARZENIA: Muzeum

Informacje związane z muzeum

LISOWICIA BOJANI na okładce SCIENCE

4 stycznia 2019 roku lisowicki dicynodont Lisowicia bojani pojawił się na okładce naukowego magazynu SCIENCE!!!

czytaj dalej
04.01.2019

NOC W MUZEUM

Zapraszamy dzieci z terenu powiatu lublinieckiego na nocne spotkanie w muzeum. 1 sierpnia od godziny 18:00. Szczegóły na plakacie.

czytaj dalej
20.07.2018

UWAGA

Zmiana godzin otwarcia Muzeum.

czytaj dalej
25.05.2018

VII OGÓLNOPOLSKI BIEG TROPAMI ŚLĄSKICH DINOZAURÓW

Zapraszamy do udziału w Biegu. Szczegóły znajdują się w zakładce: Bieg tropami dinozaurów.

01.02.2018

UWAGA

Szanowni Państwo!

W tym roku, po raz kolejny, rozbudowujemy wystawę, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ekspozycję i tym samym Państwa wizyty w naszym Muzeum. Z tego powodu jednak Muzeum będzie nieczynne do 1 maja 2018 roku. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy w nowym sezonie.

20.12.2017

8 LAT MINĘŁO...

W sierpniu tego roku minęło 8 lat od otwarcia naszego Muzeum. Przez te lata odwiedzili nas goście z różnych zakątków Polski, Europy i świata. W Księdze gości znalazły się wpisy osób przybyłych m.in. z: Południowej Afryki, USA, Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii, Macedonii, Chorwacji, Finlandii, Portugalii, Holandii, Danii, Warszawy, Gdańska, Legnicy, Jeleniej Góry, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Chełma, Szczecina, Podhala, Żywca, Tychów, Pszczyny, Rybnika, Katowic, Pyskowic, Sosnowca, Radzionkowa, Gliwic, Częstochowy, Opola, Tworoga,  Rud, Starczy, Herbów, Wilczy, Lubszy, Dobrodzienia, Lublińca, Kochanowic, Pawonkowa, Lubecka i wielu okolicznych miejscowości. Wśród zwiedzających byli profesorowie, naukowcy, dziennikarze, studenci, uczniowie, dzieci biorące udział w różnych koloniach, grupy rowerowe, miłośnicy paleontologii, uczestnicy Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów, uczestnicy wykopalisk.

czytaj dalej
04.10.2016

KONKURS DLA ZWIEDZAJĄCYCH - wyniki

Od początku lipca do końca września trwał konkurs dla osób zwiedzających nasze Muzeum. Mógł w nim wziąć udział każdy, kto przestąpił próg naszej placówki. Oglądając wystawę, należało poszukać odpowiedzi na kilka pytań dotyczących eksponatów znajdujących się w naszym Muzeum. Drobne upominki prześlemy osobom, wylosowanym spośród tych, które bezbłędnie odpowiedziały na 7 pytań zawartych w quizie. Są to: Paulina i Ewelina Irek, Zosia Niećko, Karol Jaworski, Izabela Niewiadomska, Marcel Baron, Mikołaj Śleziak. Gratulujemy, dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy ponownie do Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach.

04.10.2016

KONKURS

UWAGA! Termin zgłaszania prac został przesunięty do końca lutego. Zapraszamy.

Kości pierwszego polskiego dinozaura znaleziono na terenie naszego powiatu. Nazwano go Smok. Jego skamieniałe kości oraz rekonstrukcje znajdują się w naszym Muzeum.

Zachęcamy do włączenia wyobraźni i opowiedzenia bajki o Smoku, który żył na terenie dzisiejszej gminy Pawonków 200 mln lat temu.

Regulamin i formularz zgłoszenia znajdują się poniżej.

Zapraszamy serdecznie!

czytaj dalej
19.09.2016