WYDARZENIA: Muzeum

Informacje związane z muzeum

22-23.08.2009

Byliśmy na Pikniku Country w Leśnej Dolinie. Piknik ten jest co roku organizowany przez ZPiT Śląsk w Koszęcinie. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć wiedzę o lisowickim muzeum nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale także mieszkańcom wielu śląskich miast, którzy licznie zjechali do Koszęcina. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych malując miniaturowe modele dinozaurów, które potem zabierały do domu, a dorośli mieli okazję zapoznać się z ofertą naszego muzeum i zobaczyć niektóre eksponaty.

17.07.2014

Plateozaur w Lisowicach

Muzeum otrzymało od powiatu model dinozaura. Jest nim plateozaur, duży dinozaur roślinożerny żyjący w triasie. Model ten stanowi część planowanej ścieżki dydaktycznej na temat flory, fauny i geografii późnego triasu (251-191 mln lat temu). Uroczyste przekazanie modelu odbyło się 19 lipca br. w trakcie "Pikniku z Dinozaurem". Dokonał go Wice starosta naszego powiatu Tadeusz Konina. Była to też dobra okazja, aby razem z Panią sekretarz Danutą Lampką zwiedzić lisowickie muzeum.

17.07.2014

19.07.2009

W niedzielę 19 lipca br. odbył się "Piknik z dinozaurem" zorganizowany przy Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach. Impreza przygotowywana od wielu tygodni stanęła pod znakiem zapytania kiedy dzień wcześniej, w sobotę, burza zniszczyła trzy z czterech rozstawionych namiotów, a organizatorzy ze względu na niestabilną pogodę zmuszeni byli odwołać wiele z przewidzianych na festyn atrakcji. Ostatecznie jednak piknik się odbył, a zważywszy na okoliczności można uznać go za udany. Nie zawiedli również licznie przybyli mieszkańcy naszego regionu, a na parkingach można było wypatrzeć wiele samochodów z rejestracjami daleko spoza naszego powiatu.

czytaj dalej
17.07.2014

17.05.2009

W trakcie Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisowicach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego. Osoby, które nie mogły odebrać nagród w tym terminie, prosimy o odebranie ich w innym dogodnym dla nich czasie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z organizatorem konkursu.

17.07.2014

8.05.2009

Muzeum odwiedzili pracownicy Instytutu Paleobiologii PAN. Przewodnikiem po wystawie był dr Tomasz Sulej. Goście oprócz skamieniałości obejrzeli także konkursowe prace plastyczne nadesłane na konkurs: "Fascynujący świat dinozaurów". Wyróżnili 15 prac, które zabrali w celu wystawienia ich w Instytucie Paleobiologii PAN w Warszawie.

17.07.2014

Maj 2009

Muzeum cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem szkół. Przygotowaliśmy ofertę dla grup zorganizowanych. Przyjeżdżający zwiedzać muzeum mają możliwość wziąć udział także w lekcji muzealnej i zajęciach plastycznych oraz w ognisku.

17.07.2014

Nowości w Muzeum

Otwarte 7 sierpnia ubiegłego roku gminne Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie, od początku lutego, prowadzona jest rozbudowa wystawy, a jej ponowne otwarcie dla zwiedzających przewidziano na 30 kwietnia, aby wszyscy zainteresowani mogli ją obejrzeć w trakcie majowego weekendu. Wystawa zostanie wzbogacona nie tylko o nowe sale wystawowe, ale przede wszystkim o nowe eksponaty. Jednym z nowych elementów będzie tzw. ekspozycja zmienna, która co roku prezentować będzie nowe eksponaty pozyskane w ramach współpracy z innymi muzeami, ośrodkami naukowymi czy instytucjami. Tegoroczna wystawa prezentować będzie kolekcję minerałów Roberta Borzęckiego, właściciela muzeum w Nowej Rudzie. Już teraz zachęcam do jej odwiedzenia. Nowością są również lekcje muzealne i zajęcia plastyczne które od 1 maja będą dostępne dla szkół. W dniach 1-30 kwietnia trwać będzie konkurs plastyczny pt. ”Fascynujący świat dinozaurów” przeznaczony dla uczniów z województwa śląskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej muzeum. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone 17 maja, w czasie Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisowicach. Powstanie i obecna rozbudowa muzeum jest efektem współpracy wielu ludzi, od samych naukowców począwszy, poprzez Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Lisowice, Sołtysa, Wójta Gminy, kierownictwo Lokalnego Centrum Społeczno - Kulturalnego w Lisowicach, aż do kierownictwa lisowickiej Filii Gminnej Biblioteki Publicznej. Myślę że tegoroczne lato przyniesie również wiele kolejnych ciekawych wydarzeń związanych z tą wystawą.

17.07.2014

1-30.04.2009

Trwa konkurs plastyczny pt. ”Fascynujący świat dinozaurów” adresowany do uczniów śląskich szkół. Zapraszamy do udziału.

17.07.2014

Luty - marzec 2009

Rozbudowa wystawy.

17.07.2014