WYDARZENIA: Muzeum

Informacje związane z muzeum

01.10.2008

Muzeum zostało zaprezentowane na IV Sesji Popularno Naukowej pt. „Dinozaury z Krasiejowa i nie tylko". Sesja została przygotowana przez WNoZ Uniwersytetu Śląskiego. Konferencję prowadził prof. Grzegorz Racki, Dyrektor Instytutu Paleobiologii PAN.

17.07.2014

29.07.2008

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez polską edycję National Geographic. Tematem konferencji było m.in. odkrycie pierwszego polskiego dinozaura.

17.07.2014

Drodzy Goście!

Jestem przekonany, że strona internetowa Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach zachęci Was do poznawania świata, który bezpowrotnie przeminął - świata dinozaurów. Muzeum w Lisowicach prezentuje początek długiej drogi, jaką przebyły te fascynujące zwierzęta. Mam nadzieję, że pasja jaka towarzyszyła odkrywcom pierwszego polskiego dinozaura i dicynodonta oraz twórcom wystawy, prezentującej ich szczątki, udzieli się również Wam i zachęci do odwiedzenia gminnego Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach, które powstało przy współpracy Urzędu Gminy w Pawonkowie, Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie, Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Lisowice oraz Sołectwa Lisowice. Komisarz wystawy Marek Błyszcz

17.07.2014