8 LAT MINĘŁO...

W sierpniu tego roku minęło 8 lat od otwarcia naszego Muzeum. Przez te lata odwiedzili nas goście z różnych zakątków Polski, Europy i świata. W Księdze gości znalazły się wpisy osób przybyłych m.in. z: Południowej Afryki, USA, Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii, Macedonii, Chorwacji, Finlandii, Portugalii, Holandii, Danii, Warszawy, Gdańska, Legnicy, Jeleniej Góry, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Chełma, Szczecina, Podhala, Żywca, Tychów, Pszczyny, Rybnika, Katowic, Pyskowic, Sosnowca, Radzionkowa, Gliwic, Częstochowy, Opola, Tworoga,  Rud, Starczy, Herbów, Wilczy, Lubszy, Dobrodzienia, Lublińca, Kochanowic, Pawonkowa, Lubecka i wielu okolicznych miejscowości. Wśród zwiedzających byli profesorowie, naukowcy, dziennikarze, studenci, uczniowie, dzieci biorące udział w różnych koloniach, grupy rowerowe, miłośnicy paleontologii, uczestnicy Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów, uczestnicy wykopalisk.

W tym sezonie (od 1 maja do 30 września 2016) gościliśmy w naszych murach  Młodzież przybyłą na Światowe Dni Młodzieży z Litwy, Słowacji, USA i Chin, uczestników V Ogólnopolskiego Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów,  osoby m.in. z Czech, Żywca, Elbląga, Lublina, Warszawy, Krakowa, Katowic, Tychów, Bytomia, Tarnowskich Gór, Brynka, Dobrodzienia.

Cieszymy się z odwiedzin każdego gościa, dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się skarbami ziemi odnalezionymi w naszej gminie i przybyli je zobaczyć. Niezależnie od tego, czy ktoś się interesuje paleontologią, czy nie, warto zobaczyć unikatowe, na skalę światową, skamieniałe pozostałości po prehistorycznym świecie zwierząt i roślin. I do tego serdecznie wszystkich zapraszamy.