WYDARZENIA: Bieg tropami dinozaurów

„I Ty mogłeś biegać razem z nami”

„I Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów” za nami. 

Bieg miał charakter przełajowy i odbywał się na drogach polnych, szutrowych, asfaltowych oraz ścieżkach wijących się przez Lisowice. 
Na starcie stanęło 67 miłośników biegania, mężczyzn i kobiet. Nie odstraszył ich iście afrykański żar lejący się z nieba który skutecznie utrudniał uczestnikom biegu pokonanie 10 kilometrowej trasy. 
Na trasie biegu można było spotkać grupy osób dopingujących biegaczy, a organizatorzy zadbali o każdy szczegół imprezy.


Pomysłodawca biegu, a jednocześnie komisarz wystawy Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach Marek Błyszcz już teraz myśli o jego kontynuacji. „Mam nadzieję że dyrektor biegu Krzysztof Brol zechce również w kolejnych latach przygotowywać następne etapy biegu” mówi M. Błyszcz. Tak więc „II Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów” już za rok. Zdaniem dyrektora biegu Krzysztofa Brola zdobyte w tym roku doświadczenie pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie się do tego wydarzenia w następnych latach. 
Organizatorzy biegu zadbali również o to aby było to wydarzenie nie tuzinkowe wszak i miejsce w którym odbywał się bieg jest wyjątkowe Uczestnicy biegu i osoby im towarzyszące mogły zwiedzić Muzeum, poznać historię największych polskich odkryć paleontologicznych, oraz na własne oczy zobaczyć i dotknąć kości zwierząt wymarłych ponad 200 milionów lat temu. Mogli również zobaczyć wykonaną po raz pierwszy kompletną rekonstrukcję szkieletu Smoka - pierwszego polskiego dinozaura drapieżnego. 
Bieg „Tropami Śląskich Dinozaurów” rozpoczął sezon muzealny 2012 w lisowickim muzeum. Od 1 maja rozpoczął się również konkurs fotograficzny adresowany do mieszkańców powiatu lublinieckiego pod nazwą „Dinozaury w obiektywie” . 
Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.muzeum.lisowice.com

Kierownik Lokalnego Centrum Społeczno Kulturalnego w Lisowicach pani Katarzyna Koza już teraz zaprasza w Noc Muzeów tj. 19 maja br. na cykl wykładów pod tytułem „Spotkajmy się w muzeum” które prowadzić będzie znany podróżnik i odkrywca - kustosz w Muzeum Ziemi dr Gwidon Jakubowski z Polskiej Akademii Nauk, który opowie o odkryciach polskich paleontologów na pustyni Gobi oraz o wielkich ssakach plejstocenu. Udział w prelekcjach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich którzy zechcą w ten dzień zajechać do Lisowic. 

Lista uczestników wraz z wynikami do ściągnięcia tutaj

Galeria zdjęć znajduje się pod adresem http://lisowice.com/galeria/212/I-Bieg-Tropami-Śląskich-Dinozaurów 

Paczka ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości do ściągnięcia tutaj(~ 370MB)