WYDARZENIA: Muzeum
NOC W MUZEUM

NOC W MUZEUM

13 sierpnia mali i młodzi miłośnicy dinozaurów i wieczornych przygód spotkali się w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach. Co roku przygotowujemy ciekawe atrakcje i nocne zwiedzanie wystawy z niespodzianką.


Na początek wzięliśmy udział w warsztatach fizycznych przeprowadzonych przez pana Krzysztofa Poznańskiego, twórcę kanału naukowotv (na YouTube). Były to m.in. eksperymenty i doświadczenia z dwutlenkiem węgla i magnesami. Dla wszystkich dzieci pan Krzysztof przywiózł zestaw upominków (sponsorowanych przez księgarnię internetową bonito.pl). Następnie zobaczyliśmy wystawę w Muzeum i udaliśmy się na ognisko. Potem odbyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej i figurek dinozaurów. Po raz drugi udaliśmy się do Muzeum, aby rozwiązać kilka zagadek, znaleźć elementy maxi puzzli i ułożyć z nich szkielet Silezaura. Na zakończenie odbył się blok zabaw z Bum Bum Rurkami i piosenkami o dinzoaurach. 

Za pomoc w przeprowadzeniu spotkania serdecznie dziękujemy pani Annie Trzepizur, ze Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń, które było współorganizatorem Nocy w Muzeum. 

ZDJĘCIA