Pierwszy i największy Uniwersytet Dzieci w Polsce

Rozbudzamy ciekawość, inspirujemy nauką.

Pierwszy i największy Uniwersytet Dzieci w Polsce

Rozbudzamy ciekawość, inspirujemy nauką.

Aktualności

Rekrutacja Dowiedz się więcej →

Rekrutacja na studia odbywa się raz w roku - w czerwcu.
Już dziś możesz założyć konto rodzica, aby zapisać dzieci i wziąć udział w rekrutacji 2018 — 2019.
Ośrodki Uniwersytetu Dzieci

Ponad 7000 studentów, blisko 500 naukowców i specjalistów realizujących ponad 500 wykładów
i 600 warsztatów na uczelniach rocznie.

Ośrodki w 4 miastach:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Olsztyn
30 Uczelni Wyższych
7000 Studentów
500 Naukowców i specjalistów
300 Wolontariuszy
Wolontariat

300 wolontariuszy rocznie pomaga nam organizować zajęcia akademickie dla dzieci i młodzieży
oraz rozwijać projekty edukacyjne Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Wolontariusze są częścią naszego zespołu. Bez ich regularnej pomocy nie udałoby się zorganizować zajęć akademickich na tak dużą skalę. . W ramach programu wolontariat nasi wolontariusze realizują z nami również ciekawe projekty takie jak: Dzień Rektorski, EduBudzik, Targi Organizacji Pozarządowych, TedxKids, Via Cultura, Noc Muzeów, Dni Przyrodników, Europejska Noc Naukowców i wiele innych

Dowiedz się więcej →

Co otrzymujesz?

  • Ważne miejsce w projekcie
  • Unikalne doświadczenia
  • Pracę w zespole
  • Szkolenia
  • Referencje

Zostań wolontariuszem

Dlaczego warto zostać wolontariuszem Uniwersytetu Dzieci? Dołącz do naszego zespołu.
Zobacz film →

Wyślij zgłoszenie
Przyjaciele Uniwersytetu Dzieci
Piotr Metz

Dzieci mogłyby nas uczyć otwartości umysłu, bezkompromisowości i łatwości przyswajania nowych wyzwań. Zazdroszczę im tego, jednocześnie dopingując je do zmieniania świata na lepsze. Dlatego trzymam kciuki za Uniwersytet Dzieci, który ewidentnie wymyślił to wcześniej niż ja. I chwała mu za to.

Kasia Stoparczyk

Uniwersytet Dzieci daje alternatywę w poznawaniu świata, szansę na znalezienie autorytetów, możliwość poszukiwania i rozpoznawania swoich pasji i umiejętności, nowe przyjaźnie i, co najważniejsze, odnajdywanie w tym wszystkim samego dorastającego siebie!

Grzegorz Kasdepke

Uniwersytet Dzieci jest tak naprawdę szkołą dla nas, dorosłych wykładowców - bo zmusza do mówienia w sposób jasny i zrozumiały o skomplikowanych nawet sprawach. Kto tego nie potrafi, dostanie tu niezłą nauczkę. Komu się uda, otrzyma najcenniejsze honorarium świata - szczery uśmiech dziecka!

fot. Kuba Cera
Renata Mauer

Uniwersytet Dzieci to wspaniały pomysł na zaspokojenie dziecięcej ciekawości - sposób na otwarcie przed dziećmi świata nauki. Z nauką ma związek wszystko, co dzieje się w nas i wokół nas - wszystkie dziedziny naszego życia.

Radek Brzózka

Świat popychają do przodu ludzie z otwartymi głowami, szerokimi horyzontami, pasją i niezaspokojonym głodem wiedzy, a Uniwersytet Dzieci działa na nich jak magnes! Największą zasługą Uniwersytetu Dzieci jest to, że z energią rozwija potencjał fantastycznych dzieciaków. Jestem pewien, że nowa platforma internetowa pomoże Uniwersytetowi Dzieci jeszcze skuteczniej docierać do swoich odbiorców i zarażać pasją kolejne pokolenia. Jestem za!

Paweł Papke

Na Uniwersytecie Dzieci nie ma rzeczy niemożliwych. Ta inicjatywa to wielkie wyzwanie i niezwykła radość dla dzieci i ekspertów z różnych dziedzin, także sportu. Zapraszam do wspierania tego projektu.