SPOTKANIE WAKACYJNE W MUZEUM

W ramach akcji "NASZ POWIAT LUBLINIECKI - SPORT I ZABAWA - LATO 2014", zaprosiliśmy na spotkanie z paleontologią i jednym z odkrywców Smoka - pierwszego polskiego dinozaura drapieżnego. Pomimo niesprzyjającej pogody, 21 sierpnia o godzinie 8:00, grupa młodych poszukiwaczy skamieniałości stawiła się w Muzeum. Z powodu deszczu niemożliwe było wyjście w teren i wzięcie udziału w wykopaliskach. Zamiast tego odbyła się prezentacja, podczas której dr Grzegorz Niedźwiedzki opowiedział dzieciom o wykopaliskach w cegielni Lipie Śląskie, które trwają od 2006 roku. Następnie  oprowadził przybyłych po muzeum i pokazał skamieniałości zwierząt i roślin wydobyte z naszej ziemi i prezentowane na wystawie paleontologicznej w Muzeum w Lisowicach. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie uczestników i ich opiekunów z dr. Niedźwiedzkim i Smokiem. Uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie a wszystkich zapraszamy do udziału w innych propozycjach naszego Muzeum.